• Pon - Pia 8.00 - 17.00
 • Molecova 5184, 84104 BA - Karlova Ves
 • 0904 305 300

Postup pri kúpe

AKÝ JE POSTUP PRI KÚPE AUTA V OPTIM AUTO

 1. Prezrite si našu ponuku na webe.
 2. Objednajte si obhliadku auta alebo rovno navštívte našu pobočku na Molecovej 5 v Bratislave.
 3. Telefonicky sa môžte dopredu informovať o detailoch auta ako napr. (história servisov, výbava, stav interiéru a exteriéru, a pod.). Ku každému vozidlu vedieme „rodný list“, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie o vozidle.
 4. Absolvujte skúšobnú jazdu. Samozrejme môžte šoférovať Vy.
 5.  Preverte si auto. Na požiadanie Vám radi napojíme auto na počítačovú diagnostiku a premeriame meračkou laku. V areáli nášho autobazára sa nachádza aj auto-servis, kde je možné sa objednať na zdvihák.
 6. Auto si môžte u nás zakúpiť na splátky, v hotovosti, bankovým prevodom alebo výmenou za Vaše auto.
 7. Nasleduje preštudovanie zmluvy, jej doplnenie a podpis.
 8. Po podpise zmluvy a zaplatení, obdržíte k autu všetky potrebné doklady a príslušenstvo (malý technický preukaz, kľúče, servisnú knižku a manuál, stk kartičky, stk protokoly, kartičku od fólii, sezónne prezutie, poistné skrutky a iné).
 9. Ďalším krokom je u nás možnosť uzavrieť výhodné povinné zmluvné poistenie alebo taktiež havarijne poistenie.
 10. Prevzatie vozidla.
 11. Na záver (zákonom daná „novinka“ od r2018) budeme potrebovať úradne overené splnomocnenie, aby sme na dopravnej polícií vedeli na Vás (kupujúceho) odhlásiť auto. Splnomocnenie vyplníme a vytlačíme. Kupujúci má možnosť overiť podpis ihneď, na Matrike alebo u Notára, ktorí sú od nás vzdialený cca 5 minút jazdy. Alebo si splnomocnenie môžte vziať domov, overiť ho vo svojom okolí a pošlať nám ho poštou.
 12. Autobazár následne odhlási vozidlo na príslušnom dopravnom inšpektoráte vozidlo na Vaše meno a dá Vám o tomto informáciu. Po odhlásený technický preukaz si môžete prísť na našu prevádzku osobne alebo Vám ho pošleme doporučene poštou. Takýto odhlásený technický preukaz si musíte v lehote 1 mesiaca(od dňa odhlášky) prihlásiť na príslušnom dopravnom inšpektoráte(vo Vašom okrese) na svoje meno. V okrese Bratislava vie Autobazár Optim Auto zabepezpečiť službu kompletného prepisu na nového majiteľa. Na prihlásenie vozidla je potrebné nasledovné: malý technický preukaz(plastová kartička), odhlásený veľký technický preukaz, platnú zelenú kartu(pzp), občiansky preukaz a osobu samotnú, na ktorú je vozidlo odhlásené a stav km na tachometri. Pri inej osobe, ktorá bude prihlasovať auto, treba úradne overené splnomocnenie na tento úkon udelené osobou na ktorú je auto odhlásené. Formulár na dopravnom inšpektoráte „po novom“ vypisuje úradník. Fyzické obhliadky vozidla nie sú potrebné od decembra 2019.
 13. Po prihlásení resp. prepise vozidla na Vaše meno je treba dohlásiť nové číslo technického preukazu a pri zmene ŠPZ aj tú, do Vašej poisťovne. Tá na základe týchto nových dát vystavý originálne dokumenty k PZP a pošle Vám ich poštou.
Máte otázky? Zavolajte nám!
0904-305-300